Simonović prvi put o svom novom pozivu: “Odavno sam imao želju da se bavim trenerskim poslom!”

Biće zanimljivo videti ga sa potpuno drugačijim zadatkom

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Mnoge je iznenadila vest da će doskorašnji igrač Crvene zvezde Marko Simonović uskoro postati pomoćn trener Vladimira Jovanovića.

Kroz sve ove godine popularni Simon je izrastao u pravu legendu kluba sa Malog Kalemegdana sa svojih 388 utakmica u crveno-belom dresu.

Za Simonovića je ovo ipak bio veliki izazov, koji nikako nije želeo da zaobiđe.

– Odavno sam imao želju da se bavim trenerskim poslom, privlačilo me je to, još pre nekih 5-6 godina počeo sam da razmišljam o tome, nakon sugestije nekih ljudi koji su u košarci, da ima smisla da razmišljam u tom pravcu. Uvodio sam se polako u tu priču, pratio, radio na sebi, posebno jer nisam želeo da se napravi neka prazina, taj jaz koji može da nastane nakon završetka igračke karijere u smislu šta i kako dalje.

Hteo je da postane trener, a nijednog momenta nije želeo nijedan drugi klub.

– Izbor je bio lak i jednostavan jer je ovo što se dešava u Crvenoj zvezdi za mene super priča. U klubu vlada porodična atmosfera i to mnogo znači u svakom smislu, tu su ljudi kojima verujem,u koje imam poverenja i koji se trenutno nalaze u menadžmentu počev od predsednika, preko trenera do svlačionice. Sve to se poklapa sa nekim mojim ambicijama i vizijama koje imam i lično, ali i gde bi voleo da radim taj posao. Izuzetno sam zadovoljan što je sve ovako ispalo – kaže Simonović.

U svom novom poslu Marko će biti pomoćnik Vladimira Jovanovića.

– Za mene je Crvena zvezda čista emocija, tu nema, uz sve što sam naveo kao neke pluseve koji su se poklopili, mnogo razmišljanja kada Zvezda zove! Ja sam imao tri da tako kažem, mandata u Crvenoj zvezdi, ali uvek kada sam odlazio bila je ta praznina, nedostaje ti ta atmosfera, navijači, svlačionica i ekipa…Ponavljam, ne mogu da budem objektivan kada je Crvena zvezda u pitanju i ima neke simbolike i možda je ovako najbolje – da tamo gde sam juče završio kao igrač, danas počinjem svoju trenersku karijeru. Vlada je na prvom mestu izvanredan čovek, ima izuzetan potencijal i već je pokazao na prethodnim poslovima da ima kvalitet. Ono što mogu da obećam je veliki rad i krvava kolena, mnogo truda i želje da uradimo zajedno sve kako treba. Ali, moram da naglasim, potrebno je strpljenje i velika podrška jer smo svi zajedno na istom zadatku, kako se kaže svi zajedno „guramo ovaj kamen uzbrdo“ i imamo cilj koji svi mi Zvezdaši želimo – da Crvena zvezda bude dobra – rekao je Marko Simonović.

BONUS VIDEO:

Reprezentativac Srbije na pragu Zvezde: Crveno-beli pronašli zamenu za Dejana Davidovca!

 

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar