Srpski golgeter odbio sramnu ponudu Stare dame: Vlahović ide na transfer listu, a evo čemu se Juve nada

Spekuliše se da će Dušan Vlahović biti prodat na leto

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen/youtube/ Arena Sport TV

Od prošlog leta pregovarali su Dušan Vlahović i Juventus oko novog ugovora, a odm početka je bilo jasno da torinski klub želi da mu smanji platu. Srpski golgeter je odbio svaki pokušaj da zarađuje manje novca, a sada je otkriveno da je Stara dama htela debelo da mu skreše godišnja primanja.

Ideja kluba je bila da Vlahović potpiše trogodišnji ugovor s platom između osam i devet miliona evra, što je značajna razlika jer trenutno ima 12 miliona po sezoni i najskuplji je fudbaler u italijanskoj Seriji A.

I Srbin je to glatko odbio jer veliki klubovi ne rade tako nešto svojim zvezdama, posebno ako se radi o fudbaleru koji je u najboljim godinama karijere.

Korijere delo Sport, koji je plasirao tu vest, otišao je korak dalje s informacijom da će Vlahović biti prodat na leto, što je očekivano i nešto što se najavljuje mesecima unazad.

Isti izbor navodi da će Juventus za transfer Vlahovića potraživati između 40 i 50 miliona evra. Ta cena je poput one koja dolazi za realnu njegovu vrednost na tržištu, ali su Italijanima vezane ruke.

Popularni Duci ulazi u poslednju godinu ugovora i rizikuju da ga izgube besplatno na leto 2026, posebno što su ga platili 81 milion Fjorentini kada je prelazio iz Firence.

I ranije se pričalo o Vlahovićevom odlasku iz Torina, pominjali su se Fenerbahče, Čelsi, Mančester junajted, Arsenal, Pari Sen Žermen i Bajern, ali je Juve postavio cenu od bar 70 miliona evra.

Zato je predstojeći prelazni rok trenutak da se Vlahović i Juventus raziđu, a tome u prilog govori da je italijanski velikan već uveliko u potrazi za njegovim naslednikom.

Izvor: Sportal.blic.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar