„Fantom iz opere“, jedan od najpopularniji mjuzikala na svetu Endrua Lojda Vebera, u režiji Stivena Barloua stiže u beogradski Sava centar od 22. do 29. aprila u produkciji „Broadway Entertainment Group“.
Uz spektakularnu scenografiju, kostime, specijalne efekte i izuzetnu glumu, publici će dočarati i savršeni spoj muzike i strasti renomirani orkestra koji svira sve numere uživo. Orkestar, koji stoji iza ovog dela, zapravo ima ključnu ulogu u prenošenju emocionalne snage muzike Endrua Lojda Vebera, čiji delo oduševljava publiku širom sveta. Note Endrua Lojda Vebera, pisane za ovo delo, spoj su teatra, drame i operske tradicije, što je omogućilo orkestru da pruži bogat zvučni pejzaž, od nežnih, lirskih pasaža do dramatičnih, uzbudljivih orkestracija.
Svaka nota, svaka harmonija odražava duboku emocionalnu snagu likova i priče, čineći muziku integralnim delom narativa koji se razvija na sceni. Orkestar je besprekorno usklađen sa glumačkim ansamblom i postavkom, a bez njegovog majstorskog izvođenja, cela predstava ne bi bila ista. Za dirigentskim pultom naći če se Ben Mark Tarner, mladi i talentovani dirigent koji je visoko obrazovanje u dirigovanju i orkestralnoj interpretaciji stekao na prestižnim muzičkim akademijama, a njegov rad sa orkestrima širom sveta dokaz je njegove izuzetne stručnosti i strasti prema muzici. Ben je, ujedno, britanski muzički direktor, dirigent i vokalni trener, sa bogatim iskustvom u domaćim i međunarodnim projektima.
Trenutno je muzički direktor „Fantoma iz opere“ za Evropu i pomoćnik muzičkog direktora za Bliski istok… Njegova interpretacija muzike Endrua Lojda Vebera donosi duboku emociju i preciznost koja je potrebna za ovako kompleksan i zahtevan repertoar.
Fantom iz opere” jedan je od najuspešnijih mjuzikla u istoriji industrijske zabave sa igranjem pred više od 160 miliona ljudi u 46 zemalja i 195 gradova. Osvojio je više od 70 pozorišnih nagrada, uključujući sedam nagrada „Toni”, četiri „Olivija” i jednu za najbolji mjuzikl. Predstava je premijerno izvedena na londonskom Vest Endu 1987. godine, gde se igrala neprekidno 38 godina. Tekst za mjuzikl napisao je Čarls Hart, dok je za dodatni tekst zadužen Ričard Stiglo. Uloge tumače i Nadim Naman, Bridžet Kostelo, Dugi Karter, Lara Martins, Ana Mulan Čarli Smart, Ari Olafson i drugi.
U beogradski centar Sava povodom gostovanja mjuzikla „Fantom iz opere“ stiže 100 glumaca, članova ekipe i orkestra, sa bogatom scenografijom, specijalnim efektima i više od 230 kostima.







Komentari (0)