Ovo je uzrok smrti Ivice Osima: Više od 15 godina se borio, ali nije izdržao

Pre 15 godina je u Japanu doživeo moždani udar

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Profimedia

Tužna vest ovog prvog maja – preminuo je legendarni Ivica Osim.

Ova informacija je potvrđena za portal klix.ba.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

– Osima je smrt zatekla jutros u 10 časova u Gracu, gde je živeo poslednjih nekoliko godina – naveo je ovaj portal.

Legendarni as rođen je u Sarajevu 1941. godine gde je i počeo sa igranjem fudbala u Željezničaru. U Željezničaru je proveo čak 11 sezona, tokom kojih je došao do 250 nastupa i dao 75 golova.

U bogatoj trenerskoj karijeri, Ivica Osim je, između ostalog predvodio i reprezentaciju Jugoslavije u periodu od 1986. do 1992, da bi od 1991. do 1992. godine uporedo vodio i Partizan.

“Plave” je na odveo na Svetsko prvenstvo 1990. godine u Italiji gde je Jugoslavija ispala u četvrtfinalu nakon penala od Argentine predvođene Dijegom Armandom Maradonom.

Vodio je još i Željezničar, Panatinaikos, Šturm Grac, Džef junajted i reprezentaciju Japana.

Pre 15 godina je u Japanu doživeo moždani udar, a bio je u komi nekoliko dana.

Zbog pomenutog moždanog udara koji je ostavio ogromne posledice na njegovo zdravlje, ruka mu je bila paralizovana, a sa godinama je sve teže pričao i hodao.

Poslednjih godina je imao problema sa kolenom, zbog kog nije mogao da ustane iz kreveta.

Preminuo je u svom domu, austrijskom Gracu.

BONUS VIDEO:

Izvor: Objektiv.rs

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar