LŠ: Ajaks gazi ka proleću – Tadić asistent, dosada na meču Šahtjora i Intera (VIDEO)

Pobeda Ajaksa i remi u Kijevu

Fudbaleri Ajaksa pobedili su na svom stadionu ekipu Bešiktaša rezultatom 2:0 dok su Šahtjor i Inter remizirali rezultatom 0:0 u Ukrajini.

Stigli su u vođstvo već u 17. minutu kada je gol postigao Bergis, nakon asistencije Dušana Tadića.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Prednost Ajaksa duplirao je Aler u 43. minutu, na asistenciju Bergisa. Time je postavio i konačan rezultat meča.

Ajaks je upisao i drugu pobedu nakon drugog meča grupne faze najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja, a ekipa Bešiktaša drugi poraz.

U drugom meču Lige šampiona, Šahtjor je na svom stadionu uspeo da otkine bod aktuelnom šampionu Italije ekipi Intera.

Utakmica je završena najnepopularnijim rezultatom u fudbalu, iako je Inter imao ozbiljne šanse – najpre je domaće spasila prečka, a kasnije je odlične intervencije imao i golman Pjatov.

I Šahtjoru i Interu je ovo bio prvi bod u ovosezonskom takmičenju.

Dragović i Degenek otpali sa spiska: Noćna mora za Dejana Stankovića pred Ludogorec!