Nevreme stiglo u Srbiju: Provala oblaka u Gornjem Milanovcu (VIDEO)

Upozorenje na grmljavinske oluje i nevreme koje nas u toku dana čeka u Srbiji

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju
Foto: Printscreen Youtube

RHMZ je izdao hitno upozorenje za područje Srbije na vremenske nepogode i obilne padavine, te grad!

U narednih sat vremena na području zapadne i jugozapadne Srbije (na potezu od Valjeva do Arilja) jaki pljuskovi sa grmljavinom i količinom kiše više od 20 mm za kratak vremenski period i kratkotrajnom pojavom grada, saopštio je RHMZ.

Meteorolog Ivan Ristić na svom Fejsbuk profilu izdao je upozorenje na grmljavinske oluje i nevreme koje nas u toku dana čeka u Srbiji.

– Upozorenje grmljavinske oluje u jutarnjim časovima iznad južnog Jadrana, Otranskog moreuza kreću prema Crnoj Gori i priobalnom delu Albanije. U toku prepodneva nevreme će se proširiti na istočnu Bosnu, zapadnu i jugozapadnu Srbiju i to će biti početak nevreme koje počinje u Srbiji – napisao je Ristić i dodao:

– Olujni oblaci će se polako premeštati na istok i do kraja dana zahvatiti celu Srbiju uslovljavajući jaku kišu, grad i olujni zapadni vetar u zoni fronta. U Beograd nevreme će stići između 14 i 15 sati.

 

U Ljigu takođe pljušti kao iz kabla, a kiša praćena jakim vetrom nosi sve pred sobom.

Izvor: Kurir

Komentari (0)

    Trenutno nema komentara. Budite prvi koji će komentarisati!

Ostavite komentar