Pukla stotka u “Gripama”: Split se vratio iz dvocifrenog minusa, pa izgubio posle dva produžetka!

Hrvatski i crnogorski predstavnik su odigrali odličan meč

Košarkaši Studentskog centra su došli do pobede na gostovanju ekipi Splita rezlultatom 94:101 u okviru 4. kola ABA lige.

Meč je otvorila domaća ekipa trojkom, ali su gosti iz Podgorice veoma brzo odgovorili u nastavku prve četvrtine.

Veoma brzo je bilo jasno da će ovaj meč ići kroz nekakvu rezultatsku klakalicu, a onda je Studentski centar dodao gas u drugoj četvrtini i na kraju je otišao na plus 10 do poluvremena.

U sličnom duhu je otvorena i treća četvrtina, crnogorski tim je uspeovao da održi prednost, ali se veoma brzo probudio Split i vratio stvari na svoje mesto.

Ipak, poslednju deonicu bolje otvara Studentski centar, koji se odlazi na plus osam. Do kraja četvtine je usledio preokret Splita, da bi se na kraju crnogorska ekipa provukla do produžetka.

U prvom produžetku je veći deo vremena vodila domaća ekipa, ali se u samoj završnici Studentski centar ponovo spasio poraza.

Drugi produžetak je doneo novi preokret, ovoga puta je crnogorska ekipa sa nekoliko sjajni poteza uspela da prelomi meč u svoju korist i savlada Split u “Gripama”.