Демонстранти су се у суботу окупили испред салона аутомобила компаније Тесла у више америчих и европских градова, протестујући против отпуштања која спроводи министарство за владину ефикасност Илона Маска.
Највећи удео његовог укупног богатства, које се процењује на 340 милијарди долара, налази се управо у акцијама у компанији Тесла, којом он и даље руководи док истовремено сарађује са председником Доналдом Трампом.
У настојању да угрозе продају компаније Тесла, демонстранти су се најпре окупили испред њених продајних салона у Њу Џерсију, Масачусетсу, Конектикату, Њујорку, Мериленду, Минесоти и Тексасу.
Касније током дана, протести су организовани и у другим великим градовима као што су Вашингтон, Чикаго, Синсинати и Сијетл.
Демонстрације против Маска одржане су и у другим деловима света, па се тако у Лондону испред продајног салона Тесле окупила група људи која је против његове политике.
На једном од транспарената, Маск је приказан као Адолф Хитлер који упућује нацистички поздрав.
Покрет против Маска и Тесле организовала је група противника његове политике, која укључује и разочаране власнике аутомобила Тесла, као што је глумац Џон Кјузак.
Маск, међутим, не делује забринуто због тога што Тесла бележи пад продаје и тврди да је будућност компаније светла.
– Има турбулентних тренутака и олуја, али ја вам кажем да је будућност невероватно светла и узбудљива – поручио је он на састанку са запосленима у компанији овог месеца.
Коментари (0)