Đoković spasio četiri set lopte pa rutinski preslišao Grikspora za polufinale turnira u Ženevi (VIDEO)

Nole je ovim trijumfom postao najstariji igrač koji se plasirao u polufinale turnira u Ženevi

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković, rutinski je savladao Holanđanina Talona Grikspora sa 2:0 u setovima.

Mučio se Nole u jednom trenutku u prvom setu kada je protivnik imao četiri set lopte koje nije iskoristio. Nole je odigrao odlično u ključnim momentima meča i na kraju uzeo prvi set rezultatom 7:5.

Drugi set je bio rutina za Novaka s obzirom da je uspeo da podigne nivo igre i rutinski presliša protivnika iz Holandije. Rezultat na kraju drugog seta bio je 6:1.ž

Zanimljiv podatak je da je Đoković ovim trijumfom postao najstariji teniser koji se plasirao u polufinale turnira u Ženevi u kome će se sastati sa Tomašem Mahačem.

Nole je na kraju nakon trijumfa pored potpisa na kameri nacrtao srce i pokazao ljubav prema ljudima i turniru.

DRUGI SET

6:1 – KRAJ MEČA!! Rutinski je završio Đoković drugi set. Od samog starta se videlo da je srpski as pronašao ritam, a kada se to desi, retko ga ko može zaustaviti. Grikspor se dobro borio u prvom setu, imao 4 set lopte, ali ipak nije uspeo da napravi nešto više.

4:0 – Najbolji teniser sveta ništa ne prepušta slučaju i sigurnim koracima ide ka polufinalu turnira u Ženevi

2:0 – Đoković nastavlja u istom ritmu u kome je završio drugi set i bez većih problema pravi brejk na startu drugog

PRVI SET

7:5 – KRAJ PRVOG SETA!! Đoković uspeva da spasi četiri set lopte Grikspora, pronalazi pravi ritam i uzima sledeća dva gejma za prednost od 1:0

5:5 – Nole je nakon velike borbe i čak tri set lopte za Grikspora uspeo da se vrati i uzme gem na svoj servis

3:2 – Holanđanin ima prednost, meč bez brejkova gde su teniseri sigurni na svojim servisima

1:0 – Meč je svojim servisom otvorio Grikspor i uspeo da dođe do prvog gema

MEČ JE POČEO – HOLANĐANIN SERVIRA NA STARTU

Prvi reket sveta Novak Đoković nakon pauze zbog kiše protiv Talona Grikspora igra četvrtfinale ATP turnira u Ženevi.

Novak je juče, na svoj 37. rođendan, bio bolji od Nemca Janika Hanfmana sa ubedljivih 2:0 – po setovima 6:3, 6:3. Sa druge strane Grikspor je do sada bio bolji od Krisa Jubenksa i Denisa Šapovalova.

Dva tenisera su se do sada susrela tri puta i u svakom je slavio najbolji teniser planete Novak Đoković.

Podsećanja radi, pobednik ovog duela će u polufinalu igrati protiv boljeg iz meča Aleks Mikelsen – Tomaš Mahač.