Преко 10000 Срба из РХ је ратовало против својих рођака.
О броју оних који су сарађавали са усташким властима се може само наслућивати.
Када Крајишници осуђују Србију што их је издала ретко кад спомену ову срамотну чињеницу о издаји у њиховим редовима.
Не пишем ово ради нових подела, већ да укажем на то да прелако опраштамо властите грехе.
Преко 10000 Срба из РХ је ратовало против својих рођака. О броју оних који су сарађавали са усташким властима се може само наслућивати. Када Крајишници осуђују Србију што их је издала ретко кад спомену ову срамотну чињеницу о издаји у њиховим редовима. Не пишем ово ради нових подела, већ да укажем на то да прелако опраштамо властите грехе.