Šteta! Počelo loše, a onda… Orlovi uprkos porazu pokazali mnogo u drugom poluvremenu – IDEMO DALJE! (VIDEO)

Rezultat je na kraju bio 1:0

90+4′ – KRAJ MEČA! Srbija može da bude ponosna na prikazanom u drugom poluvremenu. Nedostajalo je malo, a to malo nas je upravo koštalo boda protiv favorizovane reprezentacije Engleske. Idemo dalje, imamo mnogo razloga za optimizam!

82′ – Odlična šansa za Srbiju! Pucao je Vlahović sa dvadesetak metara, sakrio je loptu, ona išla pod prečku, ali Pikford brani

77′ – Prečka za Engleze! Nakon ulaska u igru, Boven probija po desnom boku, centrira i pogađa Kejna u glavu nakon čega Rajković odbija loptu u prečku. Dosta sreće za naš tim

73′ – Piksi pravi još jednu izmenu. Na teren će mlada nada Srbije Veljko Birmančević. Zamenio je Živkovića i on će sada napadati po levoj strani

61′ – Nove izmene u timu Srbije! Piksi na teren umesto Mitrovića i Lukića šalje Luku Jovića i Dušana Tadića

52′ – Mnogo bolja igra Orlova u drugom poluvremenu. Posed na strani naše reprezentacije i automatski više šansi. Englezi primorani na ispucavanje lopte. Prete Vlahović i Mitrović, pokušavaju u šesnaestercu jedan drugom da dodaju, ali bez uspeha

45′ – KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Sve u svemu Englezi odigrali kvalitetnije poluvreme. Kontrola od starta meča i rani pogodak dao je izabranicima Sautegejta mogućnost da kontrolišu situaciju. Orlovi su se probudili pred kraj prvog dela i u nekoliko navrata zapretili, ali nije bilo dovoljno za promenu rezultata. Na kraju prvog dela Srbija – Engleska 0:1.

43′ – Kostić prinuđen da napusti teren. Fudbaler Juventusa u suzama zbog povrede. Umesto njega na teren je ušao Mladenović

36′ – Srbija ima nešto više loptu u nogama, usledilo i par centaršuteva i pokušaja, ali ništa ozbiljno. Orlovi se muče u odbrani pogotovo na levoj strani gde nam najviše probleme zadaje Bukajo Saka

21′ – Preti i Srbija. Prvi na gol Pikforda šutirao je Mitrović sa nekih 16 metara od gola. Na sreću Engleza, otišla je pored gola

13′ – GOL!! Engleska vodi 1:0. Belingem sjajnim udarcem glavom donosi svom timu prednost na sjajnu asistenciju Sake koji je utrčao sa desne strane i na prvu centrirao

8′ – Englezi u kontroli nad posedom na startu meča. Bez opasnijih prilika i šuteva na gol i jednih i drugih

21:01 1′ – Meč u Gelzenkirhenu između Srbije i Engleske je počeo!

Fudbaleri Srbije od 21 čas igraju protiv Engleske meč grupne faze Evropskog prvenstva koje se održava u Nemačkoj.

Srbija je ponovo učesnik Evropskog prvenstva nakon 24 godine. Da stvari budu zanimljivije, prvi protivnik na turniru u Nemačkoj je favorit za osvajanje – Engleska.

Gordi Albion je stigao u Nemačku kao jedan od glavnih favorita, a sastav koji je poveo Sautgejt je jedan od najjačih u njihovoj istoriji. Neverovatan napada koji predvodi Kejn, Sredina terena pod palicom najboljeg igrača planete Džuda Belingema, stamena defanziva sa Vokerom i Stonsom.. Šta reći osim da Piksija i ekipu očekuje najveći izazov do sada. Ali, imamo i mi naše adute. Mitrović i Vlahović će početi utakmicu u tandemu kao najistureniji što znači da odbrani Engleza neće biti svejedno. Svakako nas očekuje spektakl u kome će dve ekipe uraditi sve da dođu do pozitivnog rezultata!

Meč se igra na “Veltins” areni u Gelzenkirhenu, a pravdu će deliti Danijele Orsato.

Piksi i Sautgejt na teren šalju sledeće sastave:

Srbija: Rajković, Milenković, Veljković, Pavlović, Gudelj, Lukić, Kostić, Živković, S. Milinković-Savić, Vlahović i Mitrović.

Engleska: Pikford, Voker, Stons, Gei, Tripije, Rajs, Aleksander-Arnold, Belingem, Saka, Foden i Kejn.