Mega rekorderi Evrope! Real 15. put vlada Ligom šampiona, Borusija mora da čeka novu šansu (VIDEO)

Strelci za tim iz Madrida u finalu bili su Dani Karvahal i Vinisijus Žunior

Fudbaleri Real Madrida osvojili su Ligu šampiona za sezonu 2023/2024.

Španski tim je u finalu koje je odigrano u Londonu savladao Borusiju iz Dortmunda sa 2:0.

Strelci za Real bili su Dani Karvahal u 74. minutu i Vinisijus Žunior u 83. minutu.

Borusija ima za čim da žali. “Milioneri” su bili bolji u prvom poluvremenu. Propustili su mnogo šansi, a pogodili su i stativu u 23. minutu susreta.

U drugom poluvremenu Real je bio bolji tim. Zaigrali su igrači iz Madrida ofanzivnije, a rezultat toga su dva gola.

Omalenom 173 centimetara visokom beku Daniju Karvahalu se posrećilo u 74. minutu. Bio je naviši u skoku posle kornera i smestio loptu u mrežu Kobela za prednost Reala.

Tačku na utakmicu ni kriv ni dužan stavio je Vinisijus. Veliku grešku je na oko 30 metara od svog gola napravio Matsen. Belingem mu je uzeo loptu i uposlio usamljenog Vinisijusa koji je izašao ispred Kobela i pored njega plasirao loptu u mrežu.

Do kraja utakmice videli smo opravdano poništen gol Borusije zbog ofsajda, kao i rutinsku igru iskusne ekipe iz Madrida.

Real je ovom pobedom osvojio 15. titulu prvaka Evrope.