Katai spasio Zvezdu poraza: Propuštene šanse Rikarda koštale Partizan pobede u 165. večitom derbiju!

Veoma dinamičnu utakmicu naročito u završnicama oba poluvremena smo mogli da gledamo večeras u Humskoj

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde su u Humskoj odigrali 165. večiti derbi, koji je završen nerešeno 1:1.

Bolje je krenuo gost iz Ljutice Bogdana, pošto je već u 4. minutu veliku priliku nakon konfuzije Saničanina i Vujačića imao Dioni, ali je Popović bio siguran.

Sledeću veću šansu na meču je imao Aleksandar Katai, koji je nakon centaršuta Rodića pokušao glavom da matira Popovića, ali ga je u tome sprečila prečka.

Iako je Zvezda bila opasnija tokom prvog dela poluvremena, Partizan je prboduio pogodak Bibarsa Natha u 36. minutu. Nisu lepo ispratili Izraelca defanzivci šampiona Srbije, a loše se postavio i Borjan.

Nakon toga krenuli su napadi crno-belih. Već u sledećem napadu Natho je ponovo imao izglednu priliku, ali je Sanogo odlično izblokirao taj šut.

Potom je Urošević nakon pasa u prostor ostao sam, doduše nešto iskosa ispred Borjana, ali se umesto šuta odlučio za centaršut, što je Dragović izblokirao.

U poslednjem trenutku dobru priliku za Zvezdu je imao Sanogo, nakon ubačene lopte. Ali je njegov pokušaj glavom prošao malo preko prečke.

Odmah po nastavku meča imao je Partizan veliku šansu. Rikardo postiže gol, nakon odbrane Borjana, ali je on poništen zbog prethodnog faula nad Rodićem.

Ponovo je Rikardo imao priliku za pogodak, nakon prodora Jovića prihvatio je loptu na petercu, ali umesto da asistira slobodnom Uroševiću on se na kraju odlučio za šut iz okreta, koji je bio neprecizan.

Ulazak mlađih igrača Crvene zvezde je podigao ekipu, a to se videli iz toga što je Aleksandar Katai uspeo da postigne pogodak za izjednačenje rezultata u 84. minutu

Upravo tim pogotkom je postavljen konačan rezultat ovog 165. večitog derbija.

Sva dešavanja na meču pratite na našem lajv-blogu:

TOK MEČA:

90′ Kraj utakmice!

84′ GOOOOOOOOOOOOOL! Aleksandar Katai iz trećeg pokušaja glavom donosi izjednačenje Crvenoj zvezdi u 165. večitom derbiju!

82′ Izuzetan pokušaj Nikole Terzića, koji je nakon sjajnog prodora po desnoj strani pokušao da savlada Borjana, ali je lopta otišla malo pored leve prečke.

80′ Katai je već drugi put na meču pokušao da glavom savlada Popovića, ali je zamalo bio neprecizan.

72′ Mnogo manje opasnih šansi na obe strane u drugom poluvremenu u odnosu na prvi deo igre.

61′ Još jednu priliku je imao Partizan, Rikardo Gomeš je bio sebičan i umesto da asisitra Uroševiću on je odlučio da šutira iz okreta.

49′ Veliko uzbuđenje je viđeno na početku drugog dela. Prvo je Vujačić glavom šutirao, da bi Borjan odlučno odbranio, lopta se odbila do Rikarda, koji postiže gol, ali je on poništen zbog faula nad Rodićem.

45′ Počelo je drugo poluvreme!

Drugo poluvreme:

45′ Kraj poluvremena!

45+1′ Sanogo je zamalo bio neprecizan nakon centaršuta, što je ujedno i bila poslednja šansa do pauze.

44′ Imao je Urošević odličnu šansu posle pasa u prostoru, ali se umesto za šut levi bek Partizan odlučio za asistenciju, koju je izblokirao Dragović.

39′ Probudio se Partizan! Još jednu veliku šansu je imao Bibars Natho, ali je Sanogo dobro reagovao.

36′ GOOOOOOOL! Nova greška Borjana! Bibars Natho donosi prednost Partizanu!

31′ Odlična prilika za Kataija, koji nakon centaršuta Rodića pogađa prečku.

22′ Ponovo je gost imao šansu, Ivanić je na prvu šutirao nakon dodavanja Dionija, ali je Popović sigurno sačuvao svoju mrežu.

15′ Utisak je da Zvezda više napada, dok Partizan pokušava na kontre, ali sve to deluje prilično bezopasno.

10′ Pokušao je Katai da ugrozi gol crno-belih, ali je lopta otišla daleko pored leve stative.

5′ Veliku šansu je imao Lui Dioni nakon greške štoperskog tandema Partizana, ali je Popović bio siguran.

1′ Utakmica je počela!

Prvo poluvreme:

18.01 – Na stadionu u Humskoj je održan minut ćutanja zbog nedavne smrti legende srpske košarke i sporta Dušana “Dude” Ivkovića.

17.59 – Fudbaleri obe ekipe su izašli sa majicama u znak podrške Radovanu Radakoviću, koji se bori sa rakom želuca.

17.05 – Navijači Partizana su napravili pravi spektakl pred početak derbija ispred stadiona. Scena, koja dugo nije viđena iza južne tribine.

16.25 – Stanojević je obradovao navijače, jer je u startnih 11 Rikardo, dok Stanković je izveo očekivan sastav.

SASTAVI:

Partizan: Popović, Miljković, Vujačić, saničnin, Urošević, Zdjelar, Jojić, Marković, Natho, Jović, Rikardo

Zvezda: Borjan, Eraković, Degenek, Dragović, Rodić, Sanogo, Kanga, Krstičić, Ivanić, Katai, Dioni

16:15 – Utakmica u Humskoj je imala burnu uvertiru, jer su se navijači potukli u Južnom bulevaru.

Navijači napravili haos pred večiti derbi: Krenule prve tuče, policija brzo intervenisala (VIDEO)