Hrabra Zvezda srušila Bragu: Šahovska partija na Marakani pripala crveno-belima (VIDEO)

Bilo je svega ove večeri na našem najvećem stadionu

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na startu grupne faze Lige Evrope ekipu Brage sa 2:1.

Nakon, slobodno možemo da kažemo, dosadnih 65 minuta igre na Marakani, usledila su prava uzbuđenja! Zvezda je u finišu duela došla do prednosti golom Rodića, ali je Braga vrlo brzo poravnala na 1:1.

I kada se činilo da pobednika neće biti, Ivanić je pao, a arbitar pokazao na belu tačku. Loptu je uzeo Katai i golom doneo trijumf srpskom šampionu.

Na poluvremenu Ben je korao van igre zbog povrede, ali to Zvezdu nije omelo da ostvari veliku pobedu na startu Lige Evrope.

Liga Evrope, 1. kolo

Crvena zvezda – Braga 2:1 (0:0)

Rodić 75, Katai 85 (p) – Galeno 76

Stadion: Rajko Mitić (Beograd)

Sudija: Džon Biton (Škotska)

Crvena zvezda: Borjan – Degenek, Dragović, Rodić, Gobeljić – Sanogo (od 87. Pankov), Kanga, Ben (od 39. Dioni), Katai (od 86. Srnić), Ivanić – Živković (od 65. Krstičić)

Braga: Mateus – Leite, Oliveira, Tomena, Fabijano (od 86. Kouto) – Galeno, Murati, Mineiro (od 78. A. Orta) – R. Orta (od 89. Sekvera), Pijason (od 78. Martins), Ruis (od 70. Gonsales)

Sve detalje sa ovog meče možete pratiti uživo putem portala Objektiv.rs

TOK MEČA:

Drugo poluvreme:

KRAJ MEČA!

90. minut: Pritisak Brage! Četiri minuta nadoknade vremena!

87. minut: Trostruka izmena u Zvezdi!

84. minut: Katai koristi udarac sa bele tačke, prethodno je Ivanić oboren – 2:1 vodi Zvezda!

82. minut: Ulazimo u poslednjih 10 minuta igre.

75. minut: Šok na Marakani u svega minut! Rodiž je pocepao mrežu, ali je Braga nakon greške Sanoga odmah poravnala na 1:1.

74. minut: Dioni promašuje šansu meča! Izašao je sam ispred Mateusa, ali nije uspeo da pogodi mrežu Brage.

72. minut: Ulazimo u sam finiš meča, Zvezda pritiska goste!

64. minut: Krstičić menja Rišaira Živkovića.

61. minut: Velika šansa za Zvezdu nakon prodora Ivanića! Šutirao je jako iskosa, ali samo u spoljnui deo mreže.

57. minut: I dalje bez konrektne akcije, oba tima pokušavaju sa udarcima iz daljine, međutim, bez većeg uspeha.

50. minut: Velika borba na sredini terena, šahovska partija oba tima.

Kraj prvog dela!

45. minut: Mineiro je u samoj završnici pogodio stativu. Zvezda je imala sreće…

38. minut: El Fardu Ben zbog povrede napušta igru, na terenu je Dioni.

35. minut: Ulazimo u sam finiš prvog dela, i dalje je bez pogodaka na našem najvećem stadionu.

27. minut: Kanga je tukao sa preko 20 metara, ali pored gola Brage. Bez golova na Marakani.

21. minut: Velika šansa za goste najkon greške defanzivaca Zvezde. Na svu sreću po crveno-bele Galeno je šutirao daleko iznad gola.

13. minut: Braga se osbodila početnog pritiska i sada ima inicijativu…

9. minut: Nešto mirniji period meča koji lošim udarcem prekida Galeno.

4. minut: Agresivan i ofanzivan početak Crvene zvezde!

2.minut: Već u narednom napadu Braga uzvraća preko Ruiza, ali lopta odlazi daleko preko gola.

1.minut: Velika šansa ta Zvezdu već u prvom minutu igre. Gobeljić je probio po desnoj strani, a golman Brage Mateus loše reagovao. Ipak, bez promene rezultata.