Pao rekord Lige šampiona: Dortmundov klinac prestigao Mbapea, Haland nastavlja da rešeta (VIDEO)

Momci koji su budućnost svetskog fudbala

Rutinska pobeda Borusije Dortmund u prvom kolu Lige šampiona.

“Milioneri” su savladali Bešiktaš u Istanbulu sa 2:1, ali rezultat ne oslikava dominaciju nemačkog kluba na Vodafon areni.

Instalirajte našu iOS ili Android aplikaciju – Objektiv.rs

Džud Belingem je ispisao istoriju Lige šampiona, pošto je postao najmlađi igrač u istoriji takmičenja koji je na dva vezana meča uspeo da postigne gol i tako je prestigao Kilijana Mbapea kome je to pošlo sa 18 dana i 85 dana. Supertalentovanom Engelzu je to pošlo za rukom sa sedam dana manje.

On je zatresao mrežu u 20. minutu, dok je Erling Haland nastavio da trese mreže i duplirao je prednost u trećem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Statističari su izvukli nestvaran podatak da je Halandu večerašnji pogodak bio 100. na poslednjih 96 mečeva.

Bešiktaš je postigao počasni gol u poslednjim trenucima meča.