Partizan ubedljiv na startu TOP 16 faze Evrokupa: Mali broj poena, ali jako vredna pobeda (VIDEO+FOTO)

Crno-beli ubedljivo su savladali Trento 71:43

Košarkaši Partizana savladali su Trento u prvom meču Top 16 faze Evrokupa 71:43.

Najefikasniji bio je Mozli sa 12 poena, sedam skokova i četiri blokade, dok je još dvocifren bio i Perkins sa 11.

U poraženom sastavu istakao se Vilijams sa 15 poena. Jedini je bio dvocifren u svojoj ekipi.

Hvala vam što ste pratili tekstualni prenos košarkaške utakmice Evrokupa, Partizan – Trento na portalu objektiv.rs.

22.08 – Završena je utakmica između Partizana i Trenta. Crno-beli su fantastično odigrali ceo meč i na kraju zabeležili prvu pobedu u TOP 16 fazi Evrokupa 71:43.

22.00 – Još pet minuta ostalo je do kraja utakmice, Partizan je na pragu prve pobede u TOP 16 fazi Evrokupa pošto vodi 59:41.

21.46 – Završena je treća četvrtina, Partizan vodi protiv Trenta 54:30.

21.40 – Partizan u potpunosti kontroliše utakmicu i povećava razliku 50:28.

21.30 – Počelo je drugo poluvreme utakmice Partizan – Trento. Posle četiri minuta igre u trećem periodu crno-beli vode 42:26.

21.10 – Završeno je prvo poluvreme u Beogradu. Partizan je dobio i drugu četvrtinu 11:4, tako da na veliki odmor crno-beli odlaze sa +15 (35:20).

21.03 – Igra se prilično brzo, ali neprecizno, Partizan još uvek ima dvocifrenu prednost 30:20.

20.53 – Nastavlja Partizan u istom ritmu i na startu druge četvrtine 29:18 za crno-bele.

20.50 – Završena je prva četvrtina, Partizan vodi protiv Trenta 24:16.

20.44 – Dvocifrena prednost crno-belih 20:10.

20.42 – Partizan je dobro otvorio meč i na tri minuta pre kraja prve četvrtine vodi 17:10.

20.30 – Počela je utakmica.

SVA DEŠAVANJA SA MEČA PRATITE UZ “LAJV-BLOG”

Dobro veče i dobrodošli na tekstualni prenos utakmice Evrokupa, Partizan – Trento.

Trener košarkaša Partizana Sašo Filipovski, nakon poraza u ABA ligi od Borca u Čačku rekao je da očekuje reakciju tima u napadu i odbrani.

“Ako smo od pravog materijala, odreagovaćemo. Očekujem reakciju u odbrani, očekujem reakciju u napadu. Nema šta da se krije, to što smo izgubili od Borca nije dobro. Da li imamo izgovor? Nemamo izgovor! Ali ne možemo živeti u prošlosti. Imali smo sastanke, gledali utakmicu, detalj po detalj, radili na fundamentima igre na kojim smo pali u odbrani i napadu. Hteli, ne hteli, moramo da okrenemo novi list i da se fokusiramo jer igramo sa Trentom”, rekao je Filipovski za klupski sajt.

Ovi timovi sastali su se i u Top 16 fazi kada je Partizan slavio u oba susreta. U Italiji je slavio sa 83:58, dok je u Areni u Beogradu bilo 91:75.

Trento je u veoma lošoj formi, pošto ima četiri vezana poraza i to bi beogradski tim mogao da iskoristi, a i Partizan u ovaj meč ulazi nakon poraza koji je doživeo prošlog vikenda od Borca u okviru ABA lige.

Košarkaši Partizana utakmicom protiv Trenta u Beogradu počinju takmičenje u Top 16 fazi Evrokupa.

Miloš Dreković

Kakvi prvi minuti Perkinsa u dresu Partizana! Da je bilo “grobara”, nastao bi delirijum (VIDEO)