Moćna Zvezda slavila u Belgiji: Borjan začarao mrežu, rezervisti odradili lavovski posao! (VIDEO)

Crvena zvezda večeras je pobedila ekipu belgijskog Genta u Ligi Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su veoma važnu pobedu na gostovanju Gentu sa 0:2 (0:1) u 4. kolu Lige Evrope i sada ih matematički deli 1 bod od plasmana u nokaut fazu, ali realno teško je očekivati da će Liberec postići dve pobede sa neverovatnom gol razlikom.

Dva kola pre kraja L grupe, veliki trijumf crveno-belima doneli su golovima Njegoš Petrović i Nemanja Milunović.

Izabranici Dejana Stankovića pokazali su se u sjajnom izdanju, bez čak petorice standardnih prvotimaca, ali ih ni to nije omalo da nanesu poraz ekipi koja je došla kao glavni favorit iz prvog šešira.

Standings provided by SofaScore LiveScore

KRAJ MEČA

88′ Zvezda polako privodi meč kraju

85′ Dve promene u Zvezdi: Radulović umesto Vukanovića, a Boaći menja Falčinelija.

81′ Još jedna dobra vest za Crvenu zvezdu: Hofenhajm vodi u Liberecu. Ako sve ostane kako jeste, Zvezdi će biti dovoljan bod u dve utakmice da prođe u evropsko proleće.

80′ Bezus je šutirao glavom posle kornera, nije bio precizan, lopta je prošla nekih pola metra pored gola Zvezde

76′ Zvezda je imala i dosta sreće u ovom meču

71’ Dvostruka izmena u Crvenoj zvezdi. Strahinja Eraković i Srđan Spiridonović su u igri umesto Petrovića i Bena.

70′ Gent pritiska i drži poslednju liniju na 40 metara od gola Zvezde. Svo težište je pred kaznenim prostorom prvaka Srbije

66′ Zapretila je Zvezda iz kontre, Vukanović je hteo da je završi, gađao je ugao – promašio je.

64′ Pokušaj Genta sa ivice kaznenog prostora, još jednom interveniše Zvezdina hobotnica

63′ Dva kiksa u samo nekoliko sekundi odbrane Crvene zvezde, ali Gent to nije naplatio

57′ GOOOLLLLLLLL!!!!!! Zvezda vodi sa 2:0 Milunović!!!! Sjajno je skočio Milunović, Zvezda je jednom nogom u nokaut fazi!

55’ Zapretio je Gent posle akcije na levoj strani, ali još jednom je Borjan zaustavio njihov pokušaj.

53’ Miloš Degenek je krenuo sa svoje polovine, vukao loptu napred, izdržao nekoliko duela i šutirao sa 25 metara, ali pravo u golmana Genta.

46′ Počeo je drugi deo

Gol Njegoša Petrovića najbrži je gol u Ligi Evrope ove sezone, a postignut je posle tačno 53 sekunde.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43′ Bukari je pokušao glavom iz sjajnog napada, ali Borjan je “prava mačka” i šalje loptu u korner!

36′ Slobodan udarac za Crvenu zvezdu na desnoj strani. Ben je ubacio loptu u kazneni prostor, ali interveniše golman Genta.

31′ Umalo penal za Gent. Vukanović je držao za ruku protivničkog napadača i tako ga sprečio da stigne odbijenu loptu, Zvezda je imala neverovatnu sreću.

Na snimcima se jasno vidi šta je Vukanović uradio protivniku.

25’ Novi pokušaj Genta, ali siguran je Milan Borjan

18′ Gent je počeo žestoko da pritiska Zvezdu

16′ Pokušala je domaća ekipa, ali udarac Bukarija je završio preko gola.

10′ Šutirao je Sven Kums sa ivice kaznenog prostora, ali je to blokirao Milunović, umalo da se otvori kontra Zvezde, ali je fauliran Petrović- Zvezda se odlično brani za sada

7′ Posle ranog gola, ekipa Genta je preuzela inicijativu, ali odlično deluje odbrana crveno-belih koja je prilično desetkovana na ovom meču

1′ BUMMMMM! Zvezda je povela odmah na početku utakmice! 0:1 Njegoš Petrović, neverovatna golčina!

Kombinacija posle kornera, otvorio se prostora za udarac i opalio je Njegoš sa 23-24 metra iskosa

Meč je počeo minutom ćutanja zbog smrti Dijega Armanda Maradone!

TOK MEĆA:

SASTAVI:

Nije samo Stanković “mešao karte”. I njegov kolega Vim de Deker je isto rešio da promeni mnogo toga u timu – momci koji su nastupili u Beogradu, Jaremčuk, Ođiđa-Ofoe, Kastro-Montes i Merah, ustupili su svoja mesta Nagđuiju, Bezusu, Kumsu i Nuriju Fortuni, a promena se desila i na golu. Ona je posebno zanimljiva jer je Sinan Bolat treći različiti čuvar mreže kog Gent koristi u, evo, četiri dosadašnja kola Lige Evrope.

GENT: Bolat – Olsen, Ngadeu, Fortuna – Dorš, Ovusu, Kums – Botaka, Mohamadi, Bezus – Bukari.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Pankov, Milunović, Degenek – Petrović, Nikolić, Ivanić – Ben, Vukanović – Falčineli.

Gent – Crvena zvezda, meč Lige Evrope koji može mnogo toga da donese srpskom šampionu, igra se u Belgiji.

Izabrnici Dejana Stankovića su trenutno u fantastičnoj formi, bezali su šest pobeda u svim takmičenjima, od čega dve u Ligi Evrope, protiv Slovana i Genta u Beogradu. Ipak, na današnjoj utakmici, strateg crveno-belih će imati velikih problema, zbog kartona, povreda i koronavirusa.

Sa druge strane, fudbaleri Genta su veoma loše započeli sezonu, ali su na poslednje tri utakmice belgijske Župiler lige osvojili sedam bodova i počeo je njihov uspon na tabeli.

Zvezda i Gent su snage odmerili i u prethodnom kolu Lige Evrope kada je rezultat bio 2:1 za crveno-bele na “Marakani”. Golove za srpski tim je tada postigao tandem koji danas neće biti u kombinaciji za tim, Gelor Kanga i Aleksandar Katai, dok je strelac za Belgijance bio Vadis Ođiđa-Ofoe.

Inače, posle prvog kruga takmičenja, Gent je jedina ekipa u grupi L koja je doživela sve poraze, dok je Crvena zvezda druga na tabeli sa šest bodova.

Prvo mesto na tabeli drži Hofenhajm sa maksimalnim učinkom, dok je Slovan iz Libereca treći sa tri osvojena boda.

Ceo svet ga je voleo: Život legendarnog Maradone kroz slike (FOTO)