Poznati poslednji polufinalisti: Šahtjor UBEDLJIV, Sevilja sprečila engleski duel (VIDEO+FOTO)

Španski tim u finišu meča slomio otpor Vulverhemptona

Foto/Tanjug/Wolgang Rattay/Pool Photo via AP

Fudbaleri Šahtjora i Sevilje poslednji su učesnici polufinala Lige Evrope.

Šahtjor je ubedljivo savladao Bazel 4:1. Već u 2. stigao je do prednosti preko Žuniora Moraeša, koji je nakon kornera Marlosa, glavom savladao srpskog golmana Đorđa Nikolića.

Prednost je duplirana u 22. minutu kada je Marlos ponovo bio asistent, a Tajson egzekutor sa ivice kaznenog prostora.

Na 3:0 povisio je pogotkom sa bele tačke Alan Patrik u 74.  minutu.

Pred sam kraj susreta novi gol Šahtjora. Nakon sjajne kontre i Dodo se upisao u listu strelaca.

Počasni gol za Bazel u nadoknadi vremena dao je Riki fan Volfsvinkel.

Sevilja je pred sam kraj susreta pobedila Vulverhemton 1:0 i tako sprečila da u polufinalu gledamo okršaj dva engleska kluba. Lukas Okampos bio je strelac pobedonosnog gola u 88. minutu i odveo Sevilju među četiri najbolja tima u ovom takmičenju.

Vulverhempton sa druge strane ima mnogo razloga da žali zato što je u 13. minutu Raul Himenes promašio penal.

U polufinalu Lige Evrope sastaju se: Inter – Šahtjor Donjeck i Mančester junajted – Sevilja.

Top 8 SPEKTAKL u Lisabonu: Ko je NAJBLIŽI “ušatom peharu”, a ko će brzo da zaboravi korona Ligu šampiona?